Sessiz ve Derinden

Art50.net sanatçılarından Fatih Dülger, Serdar Acar ve Nursun Hafızoğlu’nun eserleri Art50.net ve Swissôtel The Bosphorus, İstanbul işbirliğiyle 13 Ocak – 8 Mart 2020 tarihleri arasında Sessiz ve Derinden sergisinde bir araya geliyor.

Kışın, doğa derin bir uykuya dalar. Yapraklarından arınmış cılız gövdeleriyle ağaçlar, bir sonraki baharın gelişini sükûnet içinde bekler. Biz onu uykuda zannederken o, yeniden doğuş için kendini hazırlamakla meşguldür; o sessiz ve derin bekleyişin ardında, belki de geri dönüşlerin en canlısı ve coşkulusu gizlidir. Aynı durum bizler için de geçerlidir. Doğanın bir parçası olarak, bizler de yeni bir döneme hazırlanmak için sessizliğe ve dinginliğe gereksinim duyarız. En coşkulu baharlarımızsa, iç sesimizi dinlemeye zaman ayırdığımızda çalar kapımızı.

Boşluk kavramının başrol oynadığı dingin doğa betimlemelerinde Fatih Dülger, varoluşun sonluluğuna ve değişimin kaçınılmazlığına dikkat çekiyor.

Fatih Dülger

Nursun Hafızoğlu, kent yaşamından kesitler içinde görmeyi beklemediğimiz hayvanlarıyla doğamızdan nasıl hızla uzaklaştığımızı vurguluyor.

Nursun Hafızoğlu

Serdar Acar’ın minimalist bir arka plan içinde sunduğu servi imgesi ise, kendi zihnimizde yüzleştiğimiz benliği ve onun yaşam döngümüzdeki yerini simgeliyor.

Serdar Acar

İlhamını doğadan alan Sessiz ve Derinden sergisinde yer alan eserleri 8 Mart 2020 tarihine kadar haftanın 7 günü Swissôtel The Bosphorus, İstanbul lobi ve resepsiyon bölümlerinde  ziyaret edebilirsiniz.

İpek Yeğinsü


Fatih Dülger’in Art50.net’te yer alan eserlerine ulaşmak için tıklayın.

Serdar Acar’ın Art50.net’te yer alan eserlerine ulaşmak için tıklayın.

Nursun Hafızoğlu’nun Art50.net’te yer alan eserlerine ulaşmak için tıklayın.

 

Detaylı Bilgi İçin:

Art50.net

[email protected] | +90 (212) 244 2650