Online Olarak Ziyaret Edebileceğiniz Sergiler ve Müzeler

Pandemi sebebiyle düzenlenmesi planlanan etkinliklerin iptal edilmesi ve kurumların ziyarete kapatılmasının ardından birçok sergi ve çağdaş sanat müzesi çevrimiçi platformlarda uluslararası sanat izleyicisiyle buluştu.

  • Sanat dünyasının en büyük ve en önemli fuarları arasında gösterilen Art Basel Hong Kong’da yer alan 235 galeriyi ve 2000 fazla sanat eserini incelemek için, https://www.artbasel.com/ linkini 25 Mart 2020 tarihine kadar ziyaret etmeyi unutmayın. (Online viewing odalarına girmek için basit bir kaç dakikalık bir işlemle kayıt yaptırıp şifre al almanız gerekiyor.)
Yinka Shonibare – Stephen Friedman Gallery, Art Basel Hong Kong
  • Swissôtel The Bosphorus, İstanbul işbirliğiyle, İpek Yeğinsü küratörlüğündeki ‘’İçimdeki Tanrıça’’ sergimize de Artsy.net üzerinden online olarak ulaşabilirsiniz. Sanatçılarımız Baysan Yüksel, Bengisu Bayrak, Ece Gauer, Leyla Emadi, Merve Dündar ve Müge Ceyhan’ın sergide yer alan eserlerini görmek için; www.artsy.net/show/art50-dot-net-the-goddess-in-me
Art50net İçimdeki Tanrıça Sergisi
  • 2010 yılında St. Petersburg’da açılan Erarta Çağdaş Sanatlar Müzesi, Rusya’nın en büyük ve en önemli müzeleri arasında yer alıyor. Erarta’nın günümüz Rus sanatına dair dahip olduğu geniş koleksiyonuna göz atmak ve müzenin salonlarında üç boyutlu bir tura çıkmak için; https://artsandculture.google.com/partner/erarta-museum linkini kullanabilirsiniz.
U-Space. My House – My Fortress?, Petukhov Dmitry, 2010, Ait olduğu koleksiyon: Erarta Museum of Contemporary Art
  • 2002’de Pekin’de kurulan Today Art Museum, açıldığı günden itibaren Çin Çağdaş Sanatının ve sanatçılarının uluslararası ve ülke içindeki sanat çevrelerinde görünürlüğünü arttırmak için çalışmalar yapıyor. Today Art Museum’un koleksiyonuna, online sergilerine göz atmak ve müze içinde çevrimiçi bir tura çıkmak isteseniz, https://artsandculture.google.com/partner/today-art-museum, linkini kullanabilirsiniz.
“Conversing with the Moon-He Sen Solo Exhibition” Exhibition Scene, He Sen, 2012.2.12-2012.2.24, Ait olduğu koleksiyon: Today Art Museum
  • 2010 yılında Birleşmiş Arap Emirlikleri’nin Sharjah kentinde kurulan Barjeel Art Foundation, Sultan Sooud Al-Qassemi’nin kişisel koleksiyonunun bir devamı olarak sanat izleyicisi ile buluşmaya devam ediyor. Güncel olarak Sharjah Art Museum’da sergilenen bu koleksiyondan Çağdaş Arap Sanatına dair örnekler görmek ve müze koleksiyonuna bir göz atmak ve çevrim içi bir tura çıkmak isterseniz, https://artsandculture.google.com/partner/barjeel-art-foundation linkini kullanabilirsiniz.
Nation Estate – Jerusalem Floor
  • 2013’te kurulan Museo de Arte Contemporáneo, Lima, Peru’nun en önemli müzeleri arasında gösteriliyor. Çağdaş Güney Amerika sanatına ait bir koleksiyonu bulunan müze, uluslararası anlamda tanınmış sanatçıların da geçici sergilerine ev sahipliği yapıyor. Amerikalı çağdaş fotoğraf sanatçısı David LaChapelle’in müzede gerçekleşen geniş retrospektifini çevrimiçi bir şekilde gezmek ve müze koleksiyonuna göz atmak için, https://artsandculture.google.com/partner/mac-lima linkini kullanabilirsiniz.
Cameron Diaz: Dollhouse Disaster, Home Invasion, David LaChapelle, 1997 – 1997, Ait olduğu koleksiyon: MAC-Lima
  • Gurugham, Hindistan’da kurulan Devi Art Foundation, güncel meseleleri konu edinen, deneysel ve çağdaş sanat eserlerinin görülebileceği bir koleksiyona sahip. Lekha ve Anupam Poddar’ın koleksiyondan eserleri görmek ve çevrimiçi bir sergi turuna çıkmak için, https://artsandculture.google.com/partner/devi-art-foundation linkini ziyaret edebilirsiniz.
Remembering Toba Tek Singh – Nalini Malani
  • 1969 yılında açılan ve farklı zamanlarda yapılan eklemelerle büyüyen ve genişleyen, National Museum of Modern and Contemporary Art, Gwacheon-si, Güney Kore’de bulunuyor. Müze’nin çağdaş ve modern dönem Güney Kore sanatından örnekler barındıran koleksiyonunu keşfetmek ve müze içinde çevrimiçi bir sergi turu yapmak için, https://artsandculture.google.com/partner/national-museum-of-modern-and-contemporary-art-korea linkini kullanabilirsiniz.
untitled, Park Hyun-ki, 1980, Ait olduğu koleksiyon: National Museum of Modern and Contemporary Art, Korea
  • Türkiye’den Pera Müzesi, İstanbul Modern Müzesi ve Masumiyet Müzesi ve Dünyadan aralarında Guggenheim, Museum of Modern Arts, Louvre ve Vatican Museum gibi birçok müzeyi çevrimiçi bir şekilde ziyaret etmek ve koleksiyonlarına dair fikir edinmek isterseniz, https://artsandculture.google.com/partner linkine göz atmanızı öneriyoruz.

Kapak Görseli: Jesus is my Homeboy: Loaves and Fishes, David LaChapelle, 2003 – 2003, Ait olduğu koleksiyon: MAC-Lima

Love, Share, Live with Art

 

Türk ve dünya sanat piyasasını, yeni eserleri ve sanatçıları yakından takip etmek için e-bültenimize abone olun.