SEPET ₺0 

Sepetinizde hiç eser yok.

Özlem Paker (OZ)

Özlem Paker (OZ)

1968’de İstanbul’da doğan Özlem Paker, lisansını Mimar Sinan Üniversitesi Seramik bölümünde tamamladıktan sonra, New York’a yerleşti. Lisansüstü (MFA) diplomasını New York’taki Parsons School of Design’da, Multimedya bölümünden aldı. Aynı zamanda Parsons’da Ürün Tasarımı ve İletişim Tasarımı bölümlerinde öğretim üyeliği yaptı. 2002’den bu yana İstanbul’da yaşayan ve 2016'da Los Angeles'a yerleşen Paker, fotoğraf, video, karışık malzeme ve multimedya alanlarını harmanlıyor. Sanatçının uluslararası deneyimlerinin yapısal, psikolojik ve sosyo-politik etkilerinin betimlendiği eserlerinde 2 boyut, 3 boyut ve sanal boyut olan yeni medya arasında geçişler görülmektedir.

Sanatçının ilham aldığı ve irdelediği başlıca kavramlar kadınlık ve insanlık durumu, bağlantılılık, evrensel etkileşim, görecelik ve varoluşun kesintisiz ritmidir. Eser yaratma sürecinin, ‘başlı başına spiritüel bir serüven ve kendini her seferde yeniden bulma eylemi’ olduğunu dile getiren Paker, eserleriyle önce seyirciyi şaşırtmak, sonra da kendi meditasyon alanına davet ederek diyaloğu tetiklemek ister.

American Craft Museum, İstanbul Resim Heykel Müzesi, Art Istanbul ve Contemporary Istanbul'un yanı sıra uluslararası birçok galeride ve etkinliklerde yer alan sanatçının eserleri, çeşitli ülkelerde birçok özel koleksiyonda yer almaktadır.

Seçilmiş Sergiler:

2014 Yakın Bakış Casa dell’Arte, Bodrum

Reflex, Galeri Mcrd, İstanbul

2013 Rhythm/Ritim, Art Inside Piola, Point Hotel Barbaros, İstanbul (kişisel sergi)

Contemporary İstanbul Sanat Fuarı, Galeri LinArt bünyesinde

Smart Cities & Hybrid Identities, Scoletta di San Giovanni Battista, Venice

2011 In the State of Ecstasy, Galeri LinArt, İstanbul (kişisel sergi)

Istanbul Summer Exhibition, Antrepo 5 art port, Beyaz Art ve TimeOut-İstanbul Organizasyonu

Sanatçının ARTLOG'daki söyleşisini bu linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Küçükten Büyüğe Sıralamayı Ayarla

Küçükten Büyüğe Sıralamayı Ayarla

SANATÇININ SATILAN ESERLERİ