SEPET ₺0 

Sepetinizde hiç eser yok.

Hadra Tanrıverdi Birecik

Hadra Tanrıverdi Birecik

1976 yılında Midyat’ta doğan sanatçı 2000 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü, Veysel Günay atölyesinden mezun oldu. 2003 yılında Çukurova Üniversitesi Tekstil Bölümü’nde Selçuk Tanyol’dan tasarım dersleri aldı. 2004 yılında Resim/Grafik öğretmenliği yapmaya başladı, yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptı. Halen İstanbul Refia Övüç Olgunlaşma Enstitüsü’nde Resim/Grafik öğretmeni olarak görevine devam etmektedir. 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Yüksek Lisans Programı’ndan yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur.

“Diziler halinde oluşturduğum çalışmalar, modern hayatın içindeki bölünmüşlüğü, yalnızlığı, tekrarı imler. Bu yolla bazı estetik, duygusal ilişkiler kurduğumu düşünüyorum. Böylece model ile kaçınılmaz bir ilişki oluşuyor. Bu bağlamda çalışmalarımda kullandığım fotoğraf ve yazı gibi imgeleri birbirlerine eklemleyerek, yeniden yapılandırarak çok katmanlı hayatı da irdelemiş oluyorum.

Çalışmalarımda anlatım dilini oluştururken, biçim ve keskin dış çizgiler, karşıtlık yaratan boşlukla hacim kazanmıştır. Figürü kendine egemen olan bir boşluğun içine yerleştirerek, bu boşlukla modelin yalnızlığını ve soyutlanışını göstermek isterim. Grafiksel yazılar ve ifade, yeni anlamlar yaratır. Kullanılan teknik, sanat yapıtının özel atmosferini bozmadan bir yol izler.’’

Seçilmiş Sergiler:

2017 Cafer Sadık Abalıoğlu Vakfı, karma sergi - Denizli

2017 Genç Sanatçılar ve Down Sendromlu Gençler El Ele, Art50net ile, Hilton Bomonti

2016 Toplu Monologlar, kişisel sergi, Galeri Eksen Balat - İstanbul

2015 6.Uluslararası Ege Art Genç Sanatçı Yarışması - İzmir

2015 Saküder Resim Yarışması - Ankara

2015 Celebrities, Art50.net ile, Avangarde Collection - Bodrum

2015 Kırmızı-Beyaz, Ortaköy Sanat Galerisi - İstanbul

2015 Hey Ben Buradayım II, Pinelo Galeri - İstanbul


2014 Yeditepe’de Zaman IV, Ekavart Galeri - İstanbul

2014 Hey Ben Buradayım, Haliç Tersanesi - İstanbul

2011 Kadın, kişisel sergi, Beyoğlu Öğretmenevi Sanat Galerisi - İstanbul

Küçükten Büyüğe Sıralamayı Ayarla

Küçükten Büyüğe Sıralamayı Ayarla

SANATÇININ SATILAN ESERLERİ