SEPET ₺0 

Sepetinizde hiç eser yok.

Güliz Baydemir

Güliz Baydemir

1982 yılında Tekirdağ’da doğan Güliz Baydemir, birincilik ile girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden ikincilikle mezun oldu. Ardından Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde Resim üzerine Yüksek Lisansını, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Ana Sanat Dalı’nda Sanatta Yeterlik eğitimini tamamladı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde Doktor Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. Baydemir’in işleri Türkiye’nin çeşitli şehirlerinin yanı sıra Yunanistan, Makedonya, Çin ve Japonya gibi birçok ülkede sergilendi. 2011- 2012 yılları arasında öğrenci değişim programıyla gittiği İtalya’da da işlerini sergileme fırsatı bulan sanatçı, kariyeri süresince MSGSÜ Sakıp Sabancı Mezuniyet Ödülleri, Talens Resim Yarışması Ödülü gibi birçok yarışmada derece kazanmıştır.

“Hayatın içinde zamanın duracak kadar yavaşladığı, hatta kaybolduğu bazı anlar yaşarız. Bu kayboluş anları doğanın diyalektiği ile benliğimizin farkındalığına ulaştığımız, belki de gerçekten var olduğumuz anlardır. Zaman ve mekan temalarını sorguladığım Sessiz Bölge isimli resim serimde derin bir sessizlik ve dinginliğin hakim olduğu bu kayıp anlar tuvale yansımaktadır.

Fizikte 4 boyutlu evren, 3 mekan ve uzay-zamanın soyut olan boyutu zaman’dan oluşur. Resimlerimde de 3 boyutlu mekan tasvirleri ile birlikte temsilden soyutlanmış yabancılaşmış renk alanları mevcuttur. Turuncu ve kırmızı’nın gerilim yaratan etkisi sessizlik ve dinginliğin içinde barınan büyük enerjiyi vurgular. Özellikle kırmızı renk resimlerimde zamanın, var oluşun ve aşkın sembolüdür.”

Seçilmiş Sergiler:

2018 Seyahat Listesi, kişisel sergi, Galeri Aydın - İstanbul Aydın Üniversitesi

2018 Seyahat Listesi, kişisel sergi, Bozcaada Sanat Galerisi - Çanakkale

2018 Art Suites Gallery 26. Uluslararası Workshop ve Sergisi, Art Suites Hotel Yalıkavak

2018 Çanakkale 2018 Troia Yılı ÇOMÜ GSF Sergisi, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi - Çanakkale

2017 Genç Sanatçılar ve Down Sendromlu Gençler El Ele, Art50net ile, Hilton Bomonti

2017 Yol, Manfred Korfmann Kütüphanesi Sergi Salonu - Çanakkale

2016 Self-Made, İzmir Devlet Resim Heykel Galerisi - İzmir

2016 Döngü, Manfred Korfmann Kütüphanesi Sergi Salonu – Çanakkale

2015 Kayıp An, kişisel sergi, Chotto Matte Art Gallery - İstanbul

2014 Mamut Art Project - İstanbul

2014 Anlatılmayan Hikayeler, Art50.net ile, TEB Etiler Özel Bankacılık – İstanbul

Sanatçının ARTLOG'daki söyleşisini bu linke tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

Küçükten Büyüğe Sıralamayı Ayarla

Küçükten Büyüğe Sıralamayı Ayarla

SANATÇININ SATILAN ESERLERİ