SEPET ₺0 

Sepetinizde hiç eser yok.

Detaylar

Kendimizi güvende hissettiğimiz; ev ya da oda gibi içeriye ait mekanlar bütünü, dışarıdan gelen ve içeriye etki eden tekinsiz bir yapının varlığı ile birlikte bir çeşit tehdit altına girer. Bir süre sonra İçerisi ve dışarısı arasında oluşan gerilim; mekan, mekana ait obje ve figürleri bir tür değişime zorlar. Metaforik olarak bitki; istemsiz yayılımı ve organik yapısıyla, yapılı çevre için bir tehdit unsuru olarak kullanılmıştır. Bitki, mekan içerisindeki hareketinde tüm kontrol mekanizmalarını devre dışı bırakarak, zamanla nesneler, figürler ve mekanın yerini almayı arzular. Teslimiyet, ihlal, değişim, direniş, kayıp gibi değişken temalar üzerinden, mekan ve orada süre giden yaşama dair varoluşsal izlerin izleyiciye aktarılması hedeflenmiştir. Bir anlamda, gündelik hayata dair bir tür görsel kayıt tutma çabası izlenir. Kullanılan mekan ve objeler birbirine benzer şekillerde tekrar tekrar karşımıza çıkar. Figür ise, yokluğun değişken halleri üzerinden varlığını tanımlar.

Banyo Sahnesi - Düş Otu Serisi

₺5.000 
+KDV
VEYA
Tür Heykel
Yılı 2018
Özgünlük Belgesi Var
İmza Özgünlük Belgesi Üzerinde
Yapım Tekniği Seramik
Boyut 61x40x33 cm
Seramik - Astar - 1050 C - Ahşap - Akrilik boya
Beyaz ahşap kutu içerisine seramik.
Kendimizi güvende hissettiğimiz; ev ya da oda gibi içeriye ait mekanlar bütünü, dışarıdan gelen ve içeriye etki eden tekinsiz bir yapının varlığı ile birlikte bir çeşit tehdit altına girer. Bir süre sonra İçerisi ve dışarısı arasında oluşan gerilim; mekan, mekana ait obje ve figürleri bir tür değişime zorlar.

Metaforik olarak bitki; istemsiz yayılımı ve organik yapısıyla, yapılı çevre için bir tehdit unsuru olarak kullanılmıştır. Bitki, mekan içerisindeki hareketinde tüm kontrol mekanizmalarını devre dışı bırakarak, zamanla nesneler, figürler ve mekanın yerini almayı arzular.

Teslimiyet, ihlal, değişim, direniş, kayıp gibi değişken temalar üzerinden, mekan ve orada süre giden yaşama dair varoluşsal izlerin izleyiciye aktarılması hedeflenmiştir. Bir anlamda, gündelik hayata dair bir tür görsel kayıt tutma çabası izlenir. Kullanılan mekan ve objeler birbirine benzer şekillerde tekrar tekrar karşımıza çıkar. Figür ise, yokluğun değişken halleri üzerinden varlığını tanımlar.