SEPET ₺0 

Sepetinizde hiç eser yok.

Detaylar

“İşte tarihin meleği bu şekilde görselleştirilebilir. Yüzü geçmişe dönüktür. Bizim olaylar silsilesiyle karşılaştığımız yerde, o ayağının ucuna savrulan üst üste yıkıntılardan oluşan tek bir felaket görür.” W.Benjamin Daha önce yaşanmış veya güncel hikayelerde sözü geçen zulüm, dayanıklılık, hayatta kalma ve nihayetinde, “hukuk ve düzen”in kurmaca mantığına meydan okuyan ve onu alt eden zaman ötesi bir devamlılığı düşünerek, ev veya mezar, tapınak veya hela olarak kullanılan Anadolu’nun kaya ve mağaralarını, kesitlere bölünmüş arkeolojik zamandan bağımsız olarak etüd etmek ve yorumlamak istedim.

Arşibellek lll

₺1.300 
+KDV
VEYA
Tür Çizim
Yılı 2015
Özgünlük Belgesi Var
İmza Eserin Üzerinde
Yapım Tekniği Mürekkep
Boyut 54x39 cm
Kağıt üzerine bistre.
Doğal ahşap rengi çerçeveli.
Çerçeveli ve paspartulu boyutu 68x53 cm
“İşte tarihin meleği bu şekilde görselleştirilebilir. Yüzü geçmişe dönüktür. Bizim olaylar silsilesiyle karşılaştığımız yerde, o ayağının ucuna savrulan üst üste yıkıntılardan oluşan tek bir felaket görür.” W.Benjamin

Daha önce yaşanmış veya güncel hikayelerde sözü geçen zulüm, dayanıklılık, hayatta kalma ve nihayetinde, “hukuk ve düzen”in kurmaca mantığına meydan okuyan ve onu alt eden zaman ötesi bir devamlılığı düşünerek, ev veya mezar, tapınak veya hela olarak kullanılan Anadolu’nun kaya ve mağaralarını, kesitlere bölünmüş arkeolojik zamandan bağımsız olarak etüd etmek ve yorumlamak istedim.