SEPET ₺0 

Sepetinizde hiç eser yok.

Detaylar

"ANONİM BELLEK,, Terk edilmiş hatıralara ait; göndereni ve yolculuğu meçhul mektuplara ait pullar, fotoğraflar ve diğer belgeler… Aralıksız akan zaman, konuğu olduğumuz mekân, dönüşen ve gelişen kentlerimiz/kültürümüz... Tarih kavramının katmanlarında modernist metodolojinin dışında kalan tekil iradenin; emeği, düşü, yaşanmışlığı ve öyküsü… Şimdi birer nostaljiye dönüşen belleğin silinmeye yüz tutmuş gerçeği… Terk edilmiş hatıralar ve onların arkeolojisinin maruz kaldığı tehdit (!/?) Anonim Bellek, gösterme ve hatırlatma kaygısını bugün sahaflarda meçhul bireysel/toplumsal hafızayı ifade eden fotoğraflar, mektuplar/pullar ve diğer belgeleri ikincil bir sahiplenme ile araştırma ve üretim sürecine başlamıştır. İkincil sahiplenme ile sergilenen “Anonim Arşivler” yeniden üretim sürecine dahil edilmiş her biri terk edilmiş öğeler tuval üzerinde katmanlarla kendine yer bulurken, olgusal/fenomonolojik arkeoloji açısından kendi gerçeğini muhafaza ederek sanat alanında zaman akışına yeniden dahil olarak tarih akışında yeni yerlerini alırlar. Bu yaklaşım yakın tarih arkeolojisine çağdaş sanat pratikleri açısından bakışı ve bakış metotlarının olasılıklarını da sorgulamaktadır. Üretim sürecine dahil edilen manevi ve maddi değerleri paha biçilmez derinlikte duyguları ve yaşanmışlığı üzerinde taşıyan öğeler sanatsal pratikle yeni bir değere dönüştürülmektedirler.

Anonim Bellek H28

₺1.000 
+KDV
VEYA
Tür Resim
Yılı 2018
Özgünlük Belgesi Var
İmza Eserin Arkasında
Yapım Tekniği Karışık Teknik
Boyut 21x21 cm
Tuval üzerine karışık teknik.
Belge-resim-orijinal pullar ve anonim fotoğraflar.
"ANONİM BELLEK,,
Terk edilmiş hatıralara ait; göndereni ve yolculuğu meçhul mektuplara ait pullar, fotoğraflar ve diğer belgeler…
Aralıksız akan zaman, konuğu olduğumuz mekân, dönüşen ve gelişen kentlerimiz/kültürümüz... Tarih kavramının katmanlarında modernist metodolojinin dışında kalan tekil iradenin; emeği, düşü, yaşanmışlığı ve öyküsü… Şimdi birer nostaljiye dönüşen belleğin silinmeye yüz tutmuş gerçeği… Terk edilmiş hatıralar ve onların arkeolojisinin maruz kaldığı tehdit (!/?)
Anonim Bellek, gösterme ve hatırlatma kaygısını bugün sahaflarda meçhul bireysel/toplumsal hafızayı ifade eden fotoğraflar, mektuplar/pullar ve diğer belgeleri ikincil bir sahiplenme ile araştırma ve üretim sürecine başlamıştır.
İkincil sahiplenme ile sergilenen “Anonim Arşivler” yeniden üretim sürecine dahil edilmiş her biri terk edilmiş öğeler tuval üzerinde katmanlarla kendine yer bulurken, olgusal/fenomonolojik arkeoloji açısından kendi gerçeğini muhafaza ederek sanat alanında zaman akışına yeniden dahil olarak tarih akışında yeni yerlerini alırlar. Bu yaklaşım yakın tarih arkeolojisine çağdaş sanat pratikleri açısından bakışı ve bakış metotlarının olasılıklarını da sorgulamaktadır. Üretim sürecine dahil edilen manevi ve maddi değerleri paha biçilmez derinlikte duyguları ve yaşanmışlığı üzerinde taşıyan öğeler sanatsal pratikle yeni bir değere dönüştürülmektedirler.