Shopping Cart $0

You have no items in your shopping cart.

Details

”Tüm yüzler meçhul, keşfedilmemiş bir peyzajı sarıp sarmalarlar; ve tüm peyzajlar sevilen ya da düşlenen bir yüz ile doludur, gelecek ya da çoktan geçmiş bir yüzü şekillendirirler. Hangi yüz, alaşımını yaptığı peyzajları -deniz ve dağçağırmamıştır ki? Ve hangi peyzaj kendi çizgilerini ve özelliklerini beklenmedik biçimde tamamlayacak yüzü çağrıştırmamıştır ki? (Deleuze ve Guattari)” Sanatçı “Anne İkametgahı”nda; kayıp bir zaman ve geçmişinde aşina olduğu bir coğrafyada geçen, kimi karakterlerinin artık görünmez olduğu, bir anı kümesinin peşine düşüyor. Yitirilen kişiler ve geçen zaman üzerinden belleğinde yer etmiş anıların geçtiği coğrafyaya yeniden bakıyor. Ancak kaybolanın ardından, aşinalığın yerini, bir yokluk mekanına bıraktığını fark ediyor.

Mommy's Settlement

$1,397
+VAT
OR
Type Sculpture
Date 2017
Certificate of Authenticity Exists
Signature On the Certificate of Authenticity
Technic Ceramics
Width / Height 120x90x50 cm
Ceramic - Engobe - 1050 C - Wood - Acrylic painting
”Tüm yüzler meçhul, keşfedilmemiş bir peyzajı sarıp sarmalarlar; ve tüm peyzajlar sevilen ya da düşlenen bir yüz ile doludur, gelecek ya da çoktan geçmiş bir yüzü şekillendirirler. Hangi yüz, alaşımını yaptığı peyzajları -deniz ve dağçağırmamıştır ki? Ve hangi peyzaj kendi çizgilerini ve özelliklerini beklenmedik biçimde tamamlayacak yüzü çağrıştırmamıştır ki? (Deleuze ve Guattari)”

Sanatçı “Anne İkametgahı”nda; kayıp bir zaman ve geçmişinde aşina olduğu bir coğrafyada geçen, kimi karakterlerinin artık görünmez olduğu, bir anı kümesinin peşine düşüyor. Yitirilen kişiler ve geçen zaman üzerinden belleğinde yer etmiş anıların geçtiği coğrafyaya yeniden bakıyor. Ancak kaybolanın ardından, aşinalığın yerini, bir yokluk mekanına bıraktığını fark ediyor.