SEPET ₺0 

Sepetinizde hiç eser yok.

Detaylar

”Tüm yüzler meçhul, keşfedilmemiş bir peyzajı sarıp sarmalarlar; ve tüm peyzajlar sevilen ya da düşlenen bir yüz ile doludur, gelecek ya da çoktan geçmiş bir yüzü şekillendirirler. Hangi yüz, alaşımını yaptığı peyzajları -deniz ve dağ- çağırmamıştır ki? Ve hangi peyzaj kendi çizgilerini ve özelliklerini beklenmedik biçimde tamamlayacak yüzü çağrıştırmamıştır ki? (Deleuze ve Guattari)” Sanatçı, Anne İkametgahı'nda; kayıp bir zaman ve geçmişinde aşina olduğu bir coğrafyada geçen, kimi karakterlerinin artık görünmez olduğu, bir anı kümesinin peşine düşüyor. Yitirilen kişiler ve geçen zaman üzerinden belleğinde yer etmiş anıların geçtiği coğrafyaya yeniden bakıyor. Ancak kaybolanın ardından, aşinalığın yerini, bir yokluk mekanına bıraktığını fark ediyor.

Anne İkametgahı

₺8.500 
+KDV
VEYA
Tür Heykel
Yılı 2017
Özgünlük Belgesi Var
İmza Özgünlük Belgesi Üzerinde
Yapım Tekniği Seramik
Boyut 120x90x50 cm
Seramik - Astar - 1050 C - Ahşap - Akrilik boya
”Tüm yüzler meçhul, keşfedilmemiş bir peyzajı sarıp sarmalarlar; ve tüm peyzajlar sevilen ya da düşlenen bir yüz ile doludur, gelecek ya da çoktan geçmiş bir yüzü şekillendirirler. Hangi yüz, alaşımını yaptığı peyzajları -deniz ve dağ- çağırmamıştır ki? Ve hangi peyzaj kendi çizgilerini ve özelliklerini beklenmedik biçimde tamamlayacak yüzü çağrıştırmamıştır ki? (Deleuze ve Guattari)”

Sanatçı, Anne İkametgahı'nda; kayıp bir zaman ve geçmişinde aşina olduğu bir coğrafyada geçen, kimi karakterlerinin artık görünmez olduğu, bir anı kümesinin peşine düşüyor. Yitirilen kişiler ve geçen zaman üzerinden belleğinde yer etmiş anıların geçtiği coğrafyaya yeniden bakıyor. Ancak kaybolanın ardından, aşinalığın yerini, bir yokluk mekanına bıraktığını fark ediyor.