SEPET ₺0 

Sepetinizde hiç eser yok.

Detaylar

79, mekana özgü yerleştirme, 2015 “79 (!/?)” Sevgili; Kutsal kaseyi bulduk dediler; Havva mı Meryem’den; Adem mi devre Sultan; Meskenlere gözcü olan(!/?) Cennetten kovulan; Toprağından edilen; Fıtratları bir; 79 kat derini eşen; Mahzenleri dolup taşan; İnsan; O’ elma yasak sana(!/?) Bir hazinenin en nadide parçası sahi hangisidir? Saf altın; ne kadar saftır? Periyodik cetvelin 79 numarası; nasıl olur da ”hazine” denince akla ilk gelendir? Bir yasak elma olabilir mi? Sahip olma uğrunda verilen mücadelenin sınırları nedir? Bir kutsal ırmak gibi mekana akan; ışık olup kemerli pencerenden mekana sızan bu beden neyin nesi? Kutsal ikona tinselliği mi yoksa nesnel zenginliğin varlık tarifi?

79

₺30.000 
+KDV
VEYA
Tür Yerleştirme
Yılı 2016
Özgünlük Belgesi Var
İmza Özgünlük Belgesi Üzerinde
Yapım Tekniği Yerleştirme
Boyut -
15000 pipet ile oluşturulmuştur.
79, mekana özgü yerleştirme, 2015
“79 (!/?)”
Sevgili;
Kutsal kaseyi bulduk dediler;
Havva mı Meryem’den;
Adem mi devre Sultan;
Meskenlere gözcü olan(!/?)
Cennetten kovulan;
Toprağından edilen;
Fıtratları bir;
79 kat derini eşen;
Mahzenleri dolup taşan;
İnsan;
O’ elma yasak sana(!/?)

Bir hazinenin en nadide parçası sahi hangisidir? Saf altın; ne kadar saftır? Periyodik cetvelin 79 numarası; nasıl olur da ”hazine” denince akla ilk gelendir? Bir yasak elma olabilir mi? Sahip olma uğrunda verilen mücadelenin sınırları nedir?
Bir kutsal ırmak gibi mekana akan; ışık olup kemerli pencerenden mekana sızan bu beden neyin nesi? Kutsal ikona tinselliği mi yoksa nesnel zenginliğin varlık tarifi?